Profil oddziału

Oddział prowadzi leczenie:

Poniższe zabiegi wykonywane są w trybie ambulatoryjnym:

 • skleroterapia „piankowa” żylaków siatkowatych, ”pajączków żylakowych”, żylaków nawrotowych.
 • wycinanie znamion, kaszaków, tłuszczaków,
 • wycinanie wrastających paznokci, nagniotków (potocznie odcisków).

Rehabilitacja pooperacyjna późna prowadzona jest w warunkach Oddziału Rehabilitacji Stacjonarnej w NZOZ Neptun na miejscu w Jantarze.

Nasi specjaliści

 • Lek. Andrzej Zieliński
  • azielinski_s.jpg

   Specjalista Chirurg. Specjalista Chirurgii Naczyniowej. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku z 25 letnim stażem zawodowym w tym z 6- cio letnim doświadczeniem na stanowisku Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej

   Doświadczenie zawodowe to wiele trudnych operacji naczyniowych (bypassy tętnic kończyn dolnych, operacje tętniaków aorty, operacje zwężeń tętnic szyjnych) oraz operacji z zakresu chirurgii ogólnej w tym metodą laparoskopową, którą posługuje się od 1990 roku.

   W roku 2006 założył Klinikę Leczenia Żylaków Kończyn Dolnych w Jantarze, która stała się zalążkiem obecnego szpitala. W dorobku Klinika ma około tysiaca zoperowanych chorych oraz publikację pt.”Ocena leczenia żylaków kończyn dolnych metodą EVLT na podstawie ankiety” podsumowujacą wyniki leczenia i wygłoszoną na III Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej w Zakopanem.

   Inne prace autora wygłaszane na zjazdach chirurgów naczyniowych to:” Ocena przydatności badania USG Doppler Color do planowania leczenia niedrożności miażdżycowej tętnic kończyn dolnych”, „Dostęp zaotrzewnowy a przezotrzewnowy w chirurgii naczyń”, „Rana postrzałowa lewej połowy klatki piersiowej z uszkodzeniem piersiowej części żyły głównej dolnej” (praca nagrodzona przez Gdańskie Towarzystwo Chirurgiczne za przypadek roku).

 • Lek. Bogdan Maliszewski
  • Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku.Doświadczony lekarz anestezjolog pełniący przez kilkanaście lat funkcję ordynatora.Od początku istnienia Kliniki Leczenia Żylaków znieczulający i dbający o bezpieczeństwo operowanych przez nas chorych.

Cennik

ważny od 01.01.2013r. do 31.12.2014r.

chirurgia naczyniowa - żylaki kończyn dolnych[3][4]cena[1][4]ilość dni
Wewnątrzżylna ablacja laserem (EVLT) niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej (jedna kończyna)[6]od 2200 zł1
Wewnątrzżylna ablacja laserem (EVLT) niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej (dwie kończyny)[6]od 4000 zł1
chirurgia naczyniowa - tętnice kończyn dolnych[3][4]cena[1][4]ilość dni
Miniflebektomia1500 zł1
Bypass (przęsłowanie) w odcinku udowo-podkolanowymod 4000 zł1
Bypass (przęsłowanie) w odcinku aortalno-udowym (jednostronny)od 6000 zł1
Bypass (przęsłowanie) w odcinku aortalno-udowym (dwustronny)od 8000 zł1
Zabieg endowaskularny – angioplastyka tętnic udowych powierzchniowych, biodrowych, tętnic podudzia (m.in. w leczeniu „stopy cukrzycowej”)od 4500 zł1
Zabieg endowaskularny – j.w. ze wstawieniem stentaod 7500 zł1

 

Konsultacja flebologiczna z badaniem USG Doppler150 zł-
Skleroterapia „piankowa” pajączków żylakowych, żylaków siatkowych i żylaków nawrotowych200 zł/1 amp-
Konsultacja naczyniowa z badaniem USG Doppler 200 zł-
Chirurgiczna korekta / wycięcie zmian (guzek, znamię, blizna, kaszak, tłuszczak) o średnicy do 2 cm, bez kosztów badania hist-pat)500 zł-
Chirurgiczna korekta /wycięcie zmian (guzek, znamię, blizna, kaszak, tłuszczak) o średnicy ponad 2 cm700 zł-
Wycięcie wrastającego paznokcia500 zł-
Nacięcie i drenaż czyraka, zanokcicy, zastrzału500 zł-

Powyższy cennik obowiązuje pacjentów krajowych nie korzystających z uprawnień do świadczeń bezpłatnych.

Informacje dodatkowe:

 1. Dodatkowy koszt - w przypadku przedłużenia pobytu w szpitalu – 350 zł/dz.
 2. Możliwe jest również zorganizowanie przewozu pacjentów do/ze szpitala - cennik poniżej
 3. Wykonanie innych świadczeń zdrowotnych – mniej typowych zabiegów: do konsultacji i szczegółowego ustalenia z lekarzem prowadzącym, – wg indywidualnego rozpoznania i potrzeb medycznych pacjenta.
 4. Cena brutto – obejmuje udzielenie wyszczególnionego świadczenia zdrowotnego w leczeniu ambulatoryjnym. W przypadku pobytu w szpitalu szczegóły i warunki są uzgadniane z lekarzem prowadzącym. Takie uzgodnienia – przed ustaleniem terminu zabiegu - mogą spowodować, że cena do zapłaty przez pacjenta będzie różnić się od ceny przedstawionej powyżej w cenniku.
 5. Maksymalnie 4 ampułki leku podane podczas 1 sesji.
 6. Dodatkowy koszt: pończocha uciskowa – 60 zł/szt.

Cennik przewozu pacjenta:

Odległość przewozucena
Do 50 kilometrów100 zł
Od 51 do 90 kilometrów200 zł
Od 91 do 150 kilometrów300 zł

Powrót

Zabiegi

 • EVLT (wewnątrzżylna ablacja laserem) - opis
  • Przed zabiegiem wykonujemy dokładne badanie USG Doppler żył kończyn dolnych,podstawowe badania laboratoryjne do zabiegu oraz konsultację anestezjologa w przypadku zabiegu w znieczuleniu przewodowym ( alternatywą jest zabieg w znieczuleniu miejscowym).Zabieg pozwala uniknąć konieczności wyrwania niewydolnej żyły jak w klasycznej operacji m.Babcocka ,a tym samym staje się jego znacznie mniej traumatyzującą i zapewniającą prawie bezbólowy przebieg pooperacyjny alternatywą. Niewydolną żyłę „zasklepiamy”energią lasera poprzez wprowadzenie do jej światła światłowodu. Efekt leczniczy a szczególnie kosmetyczny zabiegu jest nieosiągalny innymi metodami leczenia.Przy rozległych żylakach,współistnieniu żylaków siatkowatych i „pajączków” zabieg kojarzymy ze skleroterapią „piankową”.

   Pierwsze zabiegi EVLT zaczęto wykonywać w USA w 2003 roku.My posługujemy się tą techniką od 2006 roku i dotychczas wyleczyliśmy ok.tysiąc chorych.W 2011 r pojawiła się w USA nowa generacja laserów do wewnątrzżylnej ablacji o skuteczniejszej długości wiazki świetlnej 1470 nm i taki laser mamy obecnie na wyposażeniu.

 • Skleroterapia „piankowa” - opis
  • Metoda z wyboru (czyli nie ma innej o udowodnionej medycznie skuteczności) do leczenia żylaków nawrotowych,żylaków siatkowatych i „pajączków „ żylakowych tzw.teleangiektazji.Przed podjęciem leczenia wykonujemy badanie USG Doppler żył kończyn dolnych w celu wykluczenia niewydolności głównych pni żył powierzchownych,czyli tych,które kwalifikują się do operacji klasycznego stripingu (wyrwania) lub w naszym przypadku do EVLT.

   Leczenie polega na wstrzyknięciu do światła żylaka środka farmakologicznego w postaci piany,który powoduje jego „zarośnięcie” i zniknięcie. W zależności od rozległości zmian ,konieczne może być kilka wizyt ponieważ w czasie jednej można podać określoną dopuszczalną ilość leku.

 • Leczenie chorób tętnic kończyn dolnych - opis
  • Najczęściej występującymi chorobami tętnic kończyn dolnych jest ich miażdżyca i tętniaki.Miażdżyca prowadzi do zwężeń lub zamknięć tych kończyn powodując ich niedokrwienie a w dalszej konsekwencji groźbę amputacji.Wczesne rozpoznanie choroby i wdrożenie leczenia zachowawczego pozwala na zahamowanie postępu niedokrwienia i uniknięciu konieczności operacji i tak najczęściej chcielibyśmy leczyć Państwa w naszej poradni.

   W przypadku konieczności leczenia operacyjnego po wykonaniu diagnostyki ultrasonograficznej oraz angiografii TK wykonujemy przęsłowania (bypass) omijające zamknięty odcinek tętnicy za pomocą przeszczepów sztucznych lub z żył własnych chorego lub udrażniamy ten odcinek wykonując angioplastykę (poszerzenie za pomocą specjalnego balonika) i zakładając w niektórych przypadkach stent naczyniowy.

 • Leczenie przepuklin brzusznych – opis
  • Najczęściej leczone przepukliny to pachwinowe,udowe,pępkowe oraz przepukliny w bliznach pooperacyjnych.Operacja przepukliny polega na chirurgicznym odtworzeniu ciągłości i wytrzymałości powłok brzusznych.Istnieje wiele metod operacji w zależności od rodzaju,wielkości przepukliny i ich szczegółowy opis w tym miejscu jest niemożliwy.Najczęściej występujące przepukliny pachwinowe leczymy metodą beznapięciową z wykorzystaniem tzw”siatek”.

 • Laparoskopowe leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego – opis
  • Pęcherzyk żółciowy zawierający w swym świetle złogi (kamienie) ,a szczególnie dający dolegliwości wymaga leczenia chirurgicznego.Leczenie polega na wycięciu pęcherzyka ,które możliwe jest do wykonania metodą klasycznej operacji lub z wykorzystaniem techniki laparoskopowej.Laparoskopia polega na wprowadzeniu do jamy brzusznej przez małe nacięcia kamery i narzędzi operacyjnych,chirurg wycina pęcherzyk widząc pole operacyjne w monitorze TV.

 • Leczenie żylaków odbytu – opis
  • Do leczenia zabiegowego (metod jest bardzo dużo ponieważ nie ma jednej najlepszej) kwalifikuje się żylaki,które wypadają,krwawią,nie dają się odprowadzić.Proponujemy leczenie operacyjne będące modyfikacją operacji Milligana z zastosowaniem tremostaplera LigaSure.

Powrót

Jak przygotować się do zabiegu

UWAGA: jeżeli w okresie 10 dni przed planowaną operacją w Szpitalu Jantar nastąpi:

 1. Pogorszenie stanu zdrowia,
 2. Choroba infekcyjna (katar, zapalenie dróg moczowych i oddechowych, ropień zęba, opryszczka),
 3. Zranienie lub powstanie ropnej zmiany skórnej,
 4. Miesiączka,

prosimy o pilne zawiadomienie lekarza prowadzącego lub rejestracji Szpitala pod numerem telefonu:

+48 55-273-22-10
+48 55-271-16-49

Co zabrać do szpitala:

 • Dokumentację medyczną: wypisy ze szpitali, opisy i informacje z konsultacji specjalistycznych.
 • Wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych (rtg, usg i inne).
 • Skierowanie do szpitala i dowód ubezpieczenia.
 • Dowód osobisty.
 • Przyjmowane aktualnie leki.
 • Odpowiedni ubiór (piżama, koszula nocna, szlafrok, bezpieczne obuwie domowe).
 • Kule łokciowe – jeśli tak zaleci lekarz prowadzący.
 • Środki do higieny osobistej.

Nie zabierać do szpitala: przedmiotów wartościowych, łatwo psującej się żywności, nadmiaru ubrań i rzeczy osobistych.

Do zabiegów protezoplastyki biodra lub kolana konieczne jest wcześniejsze wykonanie następujących badań:

 • Morfologia i OB.
 • CRP
 • INR
 • Elektrolity
 • Poziom glukozy we krwi
 • Grupa krwi
 • Badanie ogólne moczu
 • EKG
 • RTG klatki piersiowej lub opis (aktualne) 
 • RTG miednicy ze stawami biodrowymi / RTG kolana w dwóch projekcjach
 • Posiewy bakteriologiczne: moczu, wymazów z gardła i nosa
 • USG przepływowe (Doppler) żył kończyn dolnych
 • Zaświadczenia od leczących specjalistów, w tym od stomatologa.

W/w badania powinny być wykonane około 6-4 tygodni przed terminem zaplanowanego zabiegu. Wyniki są niezbędne do ostatecznej kwalifikacji i właściwego przygotowania pacjenta do zabiegu. Z wynikami wykonanych badań diagnostycznych prosimy zgłosić się do lekarza prowadzącego około 2-3 tygodnie przed terminem zaplanowanego zabiegu - do omówienia szczegółów zaplanowanego leczenia i udzieli niezbędnych wyjaśnień.

Powrót

Rejestracja:

od poniedziałku do piątku
w godz. 08:00 – 20:00

tel: +48 55-273-22-10
tel: +48 55-271-16-49
faks: +48 55-247-64-70 po 16:00

email: rejestracja@szpitaljantar.pl
Rejestracja:

od poniedziałku do piątku
w godz. 08:00 – 20:00

tel: +48 55-273-22-10
tel: +48 55-271-16-49
faks: +48 55-247-64-70 po 16:00

email: rejestracja@szpitaljantar.pl
Organ założycielski:
"ROMED" Sp. z o.o.
82-103 Jantar,
ul. Rybacka 15
Szpital Jantar
w Jantarze
82-103 Jantar,
ul. Rybacka 15
tel. +48 55-273-22-10
tel. +48 55-271-16-49
fax: +48 55-247-64-70
e-mail: rejestracja@szpitaljantar.pl
Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej
w Jantarze
82-103 Jantar,
ul. Rybacka 15
tel. +48 55-245-01-45
fax: +48 55-245-01-36
e-mail:
info@nzozneptun.pl
Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej
w Kudowie Zdrój
57-350 Kudowa Zdrój,
ul. Główna 35A
tel: +48 74-866-41-44
tel: +48 74-866-22-54
fax: +48 74-866-22-42
e-mail: neptun@kudowa.zdroj.pl
2012-2014 © Wszelkie prawa zastrzeżone, ROMED Sp. z o. o.
Siribri Design