Szpital Rehabilitacyjny „Jantar” w miejscowości Jantar na Mierzei Wiślanej świadczy usługi rehabilitacyjne dla pacjentów ze schorzeniami układu ruchu, osób po wypadkach i po operacjach ortopedycznych, pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi oraz z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Szpital położony jest na skraju sosnowego lasu, oddzielającego go od czystej, piaszczystej plaży. Posiada bogato wyposażoną bazę rehabilitacyjną, pozwalającą na wykonanie ponad 70 rodzajów zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i hydroterapii. Dysponuje pływalnią krytą 25-metrową, komorą do krioterapii ogólnoustrojowej, grotą solną, salami gimnastycznymi i licznymi gabinetami rehabilitacyjnymi.

Podstawą działania Szpitala Rehabilitacyjnego „JANTAR” jest doświadczona kadra medyczna. Pracuje tu zespół lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, balneologii, ortopedii i traumatologii, neurologii, kardiologii i chorób wewnętrznych. Profesjonalnie przygotowane pielęgniarki czuwają przez całą dobę nad stanem pacjentów i dbają o ich dobre samopoczucie.

Zespół wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów wykonuje szereg zabiegów, które prowadzą do zmniejszenia dolegliwości bólowych, usprawnienia pracy mięśni i stawów, powstrzymania postępu chorób zwyrodnieniowych i powrotu do zdrowia.

Pacjenci otrzymują też wsparcie psychologa i logopedy. W Szpitalu obowiązuje nakaz noszenia opaski identyfikacyjnej.