Terapia falami uderzeniowymi jest jedna z najlepszych i najskuteczniejszych metod leczenia przewlekłych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i likwidacji zwapnień Jest to nieinwazyjne oraz nowoczesne działanie w walce z bólem. Polega na generowaniu energii kinetycznej poprzez fale uderzeniowe w głąb tkanek miękkich.
Zabiegi prądowe polegające na masażu elektrycznym, powodują pobudzenie nerwów, likwidują stany zapalne w obrębie stawów, znacznie redukują bóle stawowo-mięśniowe.
Galwanizacja jest to zabieg elektryczny polegający na przepływie prądu stałego w ciele pacjent między dwoma elektrodami. Prąd stały to prąd, który podczas przepływu nie zmienia kierunku oraz natężenia.
Zabieg w trakcie którego do głębokich warstw skóry dostarczane są specjalne substancje czynne. Ilość dostarczonych substancji zależy od długości zabiegu, natężenia prądu oraz wielkości elektrod.
Zabieg z użyciem głowicy, z której wychodzą fale akustyczne nie uchwytne dla ludzkiego ucha. Mikromasaż ultradźwiękami zmniejsza ból i napięcie mięśniowe, hamuje procesy zapalne. Największe zastosowanie mają w chorobach układu ruchu i nerwowego.
Zabieg z użyciem fali dźwiękowej, nieuchwytnej dla ucha ludzkiego. Ultradźwięki powodują mikromasaż tkanek działając przeciwbólowo, zmniejszając napięcie mięśniowe, hamując procesy zapalne.
Polega na zastosowaniu zmiennego pola magnetycznego, co prowadzi do poprawy ukrwienia komórki, uśmierzenia bólu, zapobiegania stanom zapalnym, rozluźnienia mięśni.
Zabieg polegający na naświetlaniu słabą wiązką laserową tkanek (nawet do 6 cm w głąb ciała), umożliwiającą wnikanie światła do wnętrza organizmu, co pozwala uśmierzać ból, przyśpiesza gojenie ran i owrzodzeń, pobudza system odpornościowy, przyśpiesza formowanie kostniny w złamanych kościach.
Zabieg działa biostymulująco na naświetlaną tkankę. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, pobudza wzrost i regenerację komórek.
Zabieg poprzez działanie prądem interferencyjnym wpływa bezpośrednio na mięśnie, nerwy i przemianę materii na poziomie komórkowym. Powoduje przekrwienie czynne tkanek, oraz pobudzenie osłabionych mięśni szkieletowych. Przyspiesza procesy odżywcze i przemianę materii tkanek.
Prądy Tens przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. Prądy TENS stosowane są głównie w terapii przeciwbólowej. Ich działanie polega na hamowaniu docierania bodźców bólowych do mózgu. Zabieg ten zaliczany jest do elektrolecznictwa . Zabieg daje bardzo szybkie efekty przeciwbólowe, zarówno w stanie ostrym, jak i w przypadku bólu przewlekłego.
Cechą charakterystyczną prądów Träberta jest rozluźnienie mięśni oraz szybkie działanie przeciwbólowe. Znajduje zastosowanie w chorobach zwyrodnieniowych, nerwobólach, bólach mięśniowych oraz zaburzeniach krążenia obwodowego.
Zabieg polegający na gimnastyce porażonych mięśni i ich antagonistów, poprzez użycie prądu impulsowego. Celem tonolizy jest przywrócenie fizjologicznej równowagi pobudzenia włókien mięśniowych.
Zabieg ma za celu wywołać reakcję motoryczną mięśnia lub grupy mięśni poprzez dostatecznie szybkie zmiany natężenia prądu, zarówno stałego jak i zmiennego o różnej częstotliwości, szerokości oraz kształcie impulsu.
Celem tego zabiegu jest pobudzenie punktów motorycznych nerwów lub mięśni w okolicy twarzy.
Zabieg wykonywany za pomocą urządzenia wytwarzającego pulsujące pole magnetyczne. Rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, normalizuje przemianę materii, polepsza przyswajanie witamin oraz makro- i mikroelementów, zmniejsza ból oraz powoduje rozluźnienie napiętych mięśni.
Zabieg wykonywany za pomocą urządzenia wytwarzającego pulsujące pole magnetyczne. Rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, normalizuje przemianę materii, polepsza przyswajanie witamin oraz makro- i mikroelementów, zmniejsza ból oraz powoduje rozluźnienie napiętych mięśni.
Posiada szerokie zastosowanie w rehabilitacji ortopedycznej, pooperacyjnej, chorobach reumatycznych, zwyrodnieniach, rehabilitacji sportowców oraz różnych zespołach bólowych i nerwobólach.
Polegają na wprowadzeniu leków do układu oddechowego za pomocą urządzeń wytwarzających areozole.