Jest to delikatny masaż całego ciała wirującą wodą o indywidualnie dobranej temperaturze. Zabieg ten wpływa m.in. na naczynia krwionośne powierzchowne i głęboko położone, ciśnienie krwi, układ oddechowy i nerwowy.

Jest to zabieg wodno-elektryczny, w którym dwie lub cztery kończyny pacjenta zanurzone są w wodzie i poddane działaniu prądu stałego oraz czynników termicznych, chemicznych i mechanicznych wody.

Zabiegowi masażu wodnego poddane są kończyny górne, poprzez wykorzystanie w celach leczniczych wpływu ciepłej wody, jej oddziaływania mechanicznego, związanego z ruchami wirowymi. Powoduje to rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz łagodzenie bólu.

Te zabiegi wykonywane są w specjalnych wannach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody. Kąpiel wirową kończyn dolnych wykonuje się przez 15 min w wodzie o temperaturze wynoszącej, zależnie od wskazań, 30 – 36 stopni C. Kąpiel wirowa stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła.

Ciepło wody oraz jej ruch wirowy wpływa leczniczo na odcinek lędźwiowy kręgosłupa i kończyny dolne. Kąpiel wirowa znajduje zastosowanie w przewlekłych stanach zapalnych, stanach pourazowych, przewlekłym zapaleniu stawów oraz przykurczach bliznowatych.

Zasadniczą cechą tego zabiegu jest oddziaływanie na ciało zmienną temperaturą i ciśnieniem wody. Jest to zabieg stosowany w odchudzaniu – ujędrniający i antycellulitowy.

Hydromasaż całościowy na podnośniku – Jest to zabieg z zakresu hydroterapii dla osób niepełnosprawnych, polegający na przemieszczaniu osoby niepełnosprawnej do i z wanny za pomocą podnośnika.

To forma masażu wodnego.

Zabieg polega na kąpieli z hydromasażem, wzbogaconym strumieniem pęcherzyków powietrza, z efektem zmieniających się sekwencjami kolorów światła.

Polega na masowaniu przez terapeutę strumieniem wody pod ciśnieniem zanurzonego w wannie pacjenta.